6 zalet podsufitki typu siding

Podbitka dachowa z tworzywa PVC jest produktem równie atrakcyjnym, co podsufitki z drewna bądź blachy. Panele typu siding mają wiele przydatnych cech, które warto mieć na uwadze decydując się na wykończenie spodniej części dachu.

Szybki montaż

System podbitki dachowej typu siding składa się z paneli oraz gotowych elementów montażowych: listew nośnych typu J oraz łączących typu H. Wyprofilowane panele dają się łatwo wsunąć i tworzą zwartą zabudowę. Dzięki gotowym panelom z perforacją, nie trzeba wykonywać dodatkowych otworów wentylacyjnych.

Lekki materiał

Panele typu siding są lekkie, a więc nie wymagają skomplikowanego rusztowania pod montaż. Na dodatek tworzywo PVC jest znacznie łatwiejsze w obróbce niż drewno czy stal.

Łatwa w konserwacji

Założona podbitka z PVC praktycznie w ogóle nie wymaga prac konserwacyjnych w przeciwieństwie do podbitki z drewna. Deski nalezy co kilka lat lakierować, zdzierając łuszczącą się farbę. Siding wystarczy od czasu do czasu umyć zwykłą wodą.

Uniwersalna

Panele podbitki z PVC są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych oraz z okleiną drewnopodobną. W ten sposób bardzo łatwo dobrać materiał na wykończenie okapu do elewacji, pokrycia dachowego czy stolarki.

Wytrzymała

Tworzywo PCW jest sprawdzonym materiałem budowlanym. Cechuje się odpornoscią na wilgoć, nie koroduje i,jeśli tylko nie jest narażone na intensywne nasłonecznienie, może przetrwać długie lata pod naszym dachem.

Tania

Kompletny system podbitki dachowej kosztuje porównywalnie do ceny podsufitki z drewna. Jednak w przypadku łatwego montażu sidingu można znacznie zaoszczędzić na kosztach robocizny. Ogranicza się także w ten sposób straty materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *